חדרי מתבגרים

החל מגיל 9 לערך אנחנו מבינים שהילדים שלנו כבר לא ילדותיים ותמימים כמו שאנחנו היינו,הם הרבה יותר בוגרים. הם כבר פחות משחקים בחדר במשחקי קופסה, הם נמצאים הרבה יותר זמן במחשב או בפלייסטישן ולכן מתבקש לעצב להם בשלב זה חדר במראה בוגר יותר שיתאים להם לתקופת התבגרותם וילווה אותם כמה שנים קדימה. 

בפעמים שאני נפגשת עם הורים וילדים בגילאים אלה אני כבר שמה לב כי הצבעים שהם מבקשים משתנה. בנות בגיל ההתבגרות יעדיפו גוונים בוגרים ופחות ורודים, הן יבקשו אקססוריז ותמונות במראה בוגר לחדר המחדש.                              חשוב להן שתהיה בחדר  גם פינת התארגנות או טואלט כדי שיהיה מקום מסודר לטואלטיקה וסידור השיער. 

בחדרי הבנים אני שמה לב שלרוב אני צריכה להתייחס לטלוויזיה שנכנסת לחדר בגלל משחקי האקסבוקס/פליסטישן

 אז איך מעצבים חדרי מתבגרים? הנה כמה נקודות למחשבה:

רהיטים שמתאימים לגיל ההתבגרות

ליר בת ה- 12 ביקשה חדר בוגר שיתאים לגילה. לקחתי בחשבון שהרהיטים שיכנסו לחדר החדש צריכים להיות עדכניים ופרקטיים. בדרך כלל בגיל הזה הילדים יעדיפו מיטה וחצי – חשוב לציין שכאשר חולקים חדר משותף האופציה הזו פחות עדיפה מפני שמיטה וחצי סמוכה למיטה נוספת יכולה להעמיס על החדר. מלבד מיטה וחצי נבחר שולחן כתיבה במראה מנימליסטי בקוים ישרים מעץ ומעל השולחן נתלו 2 כוורות לאחסון נוסף. 

במקום כוננית/כוורת עץ הכנסתי אל החדר כוננית זכוכית במראה קליל והרבה יותר בוגר כדי שליר תוכל לאחסן בתוכו את כל מה שהיא צריכה. 

צבע, אקססוריז, תמונות

עיצוב חדר ילדות בצבע לבן ירוק - החדר של רומי

החדר של נועה בת ה-12 מעוצב בגוונים בהירים שילוב של שחור ולבן עם אלמנטים בוגרים שמקשטים את החדר כולו. נועה רצתה שאבחר לה תמונות בוגרות ממוסגרות במסגרת שחורה כדי ליצור מראה בוגר ועדכני. 

קירות החדר נצבעו בגוון אפור בהיר שנתנו אוירה נקייה ורגועה בעיניים. נבחר גם וילון אפור שהשתלב נהדר וכן, שטיח בעיצוב נורדי שנרכש בשל התאמתו למראה שרציתי ליצור. 

בפינת המחשב הקטנה שהכנסתי לחדר הוספתי מדף ועליו מונחים אקססוריז שחור לבן ועציץ. לוחות השראה מתכתיים וכיסא שחור. 

פינת התארגנות

החדר של ליאן בת ה-9 מעוצב בגוונים של שחור לבן במראה דרמטי. ליאן המתוקה סיפרה לי שהיא לא כל כך מתעניינת משחקים ושזה כבר פחות מעסיק אותה. כמו כן ביקשה ממני שאכניס  לחדרה פינה מיועדת להתארגנות בבוקר. פינה מסודרת למסרק, הגומיות, הבושם והצמידים. כל הזמן הדברים האלה הסתובבו כי לא היה מקום מוגדר ומסודר. 

 בשלב הזה הקצתי לכך כוננית מספיק נוחה (גם בגובה) שתכיל בתוכה את כל מה שליאן צריכה בהישג יד כדי להתארגן במהירות בבוקר. מעליה תליתי מראה שיהיה לה קל ונוח להסתכל על עצמה לפני שיוצאת מהחדר לבית הספר.

טלויזיה בחדר

בחדר של עמית בן ה-8 נתבקשתי לחשוב על מיקום ראוי ונוח לטלוויזה, את הקיר בחרתי להדגיש באמצעות טפט בריקים משגע שהתאים לכל מעטפת הקירות ולידו מיקמתי כוננית שעליה יונחו הממיר ומכשיר האקסבוקס . 

באופן הזה כשהטלויזיה ממוקמת בגובה יהיה ניתן לשכב על המיטה ולצפות בנוחות מירבית בסדרות אהובות .

פלייסטישן/ אקסבוקס

בחדר של דולב בן ה-8 פינת אקסבוקס מוקמה מתחת לטלויזיה. בחרתי בכוננית מתכתית שיקית בגוונים של כחול ואפור שעליה מונחים ממירים ומכשירים כדי שיהיה מקום מוגדר ומסודר לנושא זה. כל החדר מעוצב בגוונים של כחול, אפור, ותכלת ובעצם כך המראה שהתקבל הרמוני ואסתטי.

שולחן כתיבה מרווח

החדר של עומר בן ה-15 מראה קלסי לאיך שחדר מתבגר צריך להראות. הן בגוונים והן בפונקציות. 

שולחן הכתיבה צריך לשמש גם כמקום מוגדר למסך מחשב ומקלדת, הוספתי שידת מגירות שעליה הנחנו את המדפסת , מתקן לאוזניות הותקן על הקיר בסמוך, כוורת מעל השולחן לאחסון ספרי לימוד וספרי קריאה. חשוב למקם שולחן כתיבה מספיק מרווח שיהיה נוח ללמידה ולעבודה מול מחשב.    

ועכשיו, כשקראתם את הדברים שכתבתי לכם, הביטו בחדרי המתבגרים שלכם ונסו לחשוב אם יש נושא כלשהו שנכתב פה וצריך לטפל בו אצלכם בבית. אני מניחה שתמצאו לפחות משהו אחד שמצריך התייחסות. 

אשמח לקרא תגובות שלכם, אהבתם? החכמתם? שתפו אותי 

שלכם, אורית