חדר משחקים כיפי במיוחד

אם יש לכם אפשרות להקים בבית חדר משחקים – זכיתם!  ולמה אני חושבת שזכיתם? כי יש לכם הזדמנות נהדרת ליצור חלל כיפי במיוחד לילדים שלכם. זה חדר שיכול להתאים לכל הגלאים – גדולים וקטנים, בנים ובנות כאחד .

חדר משחקים מזמין ונוח צריך להיות מסודר ומפנק ממש כמו ג'ימבורי בתוך הבית. ואיך כדאי לכם לסדר חדר אחד כזה אצלכם? יש לי כמה רעיונות וטיפים בשבילכם:  

פתרונות אחסון מספקים ונגישים לילדים

לפני שאתם רצים לאיקאה לקנות אחסון לכל המשחקים שלכם יש לכם משימה: 

קודם כל, תעברו על המשחקים שקיימים בבית ונסו להבין מה מהם יכול להיות מונח בתוך כוורת . למשל: משחקי קופסה, ספרים, קופסאות אחסון, צעצועים גדולים וכו… 

 עכשיו מה לדעתכם צריך להיות מאוחסן בתוך מגירות? אולי אלה יהיו כל מיני פיצ'פקייס שמסתובב כמו לגו, קוביות, בובות קטנות של חיות, בליידבלייד , כלי מטבח או כדורים וכו' , כמה מגירות כאלה אתם צריכים? האם משהו רחב? האם משהו צר? 

חוץ מזה – אתם צריכים גם להחליט האם זה רהיט רחב שיעמוד על הרצפה? או שאולי אין לכם מקום ולכן אתם דווקא צריכים רהיט צר וגבוה?? 

סלי אחסון – יכולים להיות טובים לבובות רכות , כדורים, אפשר גם לרכוש מדפים שעליהם יוצגו כל מיני מייצגים שהילדים הרכיבו מלגו או פליימוביל 

ברגע שתבינו מה הצרכים שלכם – ככה תהיו ממוקדים ותרכשו את הרהיטים הנכונים שיפתרו לכם הדילמות.

פינות , פינות

אני אוהבת  להגדיר בחדר המשחקים פינות פינות, הכוונה ליצור בכל החדר כל מיני פינות שיעשו סדר באופן סידורם בחלל. כך לילדים יהיה ברור מה עושים בכל פינה ואיפה מוצאים כל דבר. 

למשל: פינת רביצה – זו פינה כיפית שאפשר להכין בכל חדר כמעט עם כילה שתלויה מהתקרה ומזרן/שטיחון עם כמה כריות למטה. פינה כזו מאפשרת לילד לשבת עם עצמו, לנוח, לקרא ספר, להסתתר וכו' .

עוד פינה – פינת ציורים למשל, כזו שיש בה שולחן ציורים, כיסאות, מעמד לטושים ודפים. מקום שיהיה מוגדר כפינה שבה צובעים, יוצרים ומציירים. אפשר לתלות סמוך לשולחן הזה לוח גיר / מגנטי או לוח שעם לתליית הציורים שלהם.

פינת אחסון – תחליטו איזה קיר הוא הכי כדאי שאליו תצמידו כוורת/כוננית אחסון שבעצם תכיל את כמות המשחקים ותהיה נגישה לילדים, גם לאחסון משחקי קופסה, גם לאחסון כל המשחקים בתפזורת – זה בדרך כלל המסה הגדולה של המשחקים.  

וכמובן בנוסף גם פינת תחפושות / פינת ספרים/ פינת מטבח / פינת איפור והתגנדרות/ בית בובות וכו'  

שולחן כתיבה בחדר משחקים

לפעמים יש חדרי משחקים שצריכים להכיל בתוכם גם פינת לימודים – למה זה אפשרי? כי לפעמים כשיש חדרים משותפים ל- 2 או יותר ילדים בחדר אין מקום לשולחן כתיבה כי מה שתופס את כל החדר זה מיטות וארון. אז האופציה של פינות לימודים בחדר משחקים זה פתרון מצוין. לא צריך לחשוש מכך. 

אפשר להגדיר שבחדר המשחקים יהיה קיר שאליו תצמידו שולחן כתיבה, תדאגו גם למקום אחסון של ספרי הלימוד לילדים וכך בעצם פתרתם את הדילמה. יהיה להם מקום מסודר לכל ספרי הלימודים והם יוכלו להכין מערכת בעצמם, לסיים שיעורי בית ולהתחיל לשחק במשחקים שהם אוהבים.

ואם תרצו להכניס פינת עבודה בשבילכם אל תוך החדר – תקצו לכך חלק מהחדר ותיצרו לכם פינה נעימה ומזמינה 

טלויזיה בחדר משחקים

אם החלטתם להתקין טלוויזיה בחדר המשחקים, תכינו מקום ישיבה נוח מול הטלוויזיה. זה יכול להיות ספונת, פופים, מזרן עם כריות, כורסה… כל דבר שיגרום לישיבה להיות נוחה ונעימה. 

אם המטרה של טלוויזיה בחדר המשחקים היא גם למטרת משחקי פלייסטישן תמקמו מתחת/ מעל מידוף שעליו תניחו את המכשירים החשמליים/ ממירים וכו'. 

צבעוניות מומלצת

חדר משחקים צריך להיות שמח בסך הכל 🙂  נוח ופרקטי זה טוב ויפה אבל כדי שתהיה בו אווירה שמחה ומגרה צריך לדאוג שיהיה גם צבעוני ויעודד יצירתיות. 

אני ממליצה לא להשאיר קירות לבנים – למרות שהמשחקים עצמם הם מוקד צבע לא מבוטל עדיין אפשר ואף רצוי להכניס צבעים נוספים, לא כדאי לבחור גוונים חזקים ומועקים, אפשר לבחור בגוונים נעימים, לתלות תמונות, לקשט עם מדבקות קיר או טפט מגניב. אפשר לפעמים לצבוע קירות שלמים באותו הגוון או דווקא לתחום קיר אחד שיהיה עם צבע דומיננטי, מה שתרצו הולך!

זה החדר שהכי אפשר להשתולל בו ולהתפרע (במינון כמובן) זה חדר כיפי שנועד לעודד יצירתיות ותחושת חופש וכיף.

חברים, אני מקווה שנתתי לכם קצת כלים ישימים שיעזרו לכם לעצב לילדיכם חדרי משחקים מפנקים ויפים, כשיש חדר משחקים מזמין ונעים אני מאמינה שהילדים ישחקו בו לא יוציאו משחקים אל הסלון 🙂 

חופשה נעימה לכל הילדים המתוקים! 

שלכם, אורית וילקר- מעצבת חדרי ילדים